(13.5.2017) Česká pošta oznámila, že subdodavatel Informačního systému datových schránek se nemění, schránky bude nadále provozovat O2 IT Services. Pětiletá služba bude poštu stát 1,8 miliardy korun.
Pokud jsou však níže uvedené zdroje správné, tak zde zůstává nepříjemná pachuť ze způsobu výběru, ke kterému došlo následujícím způsobem.

7/16 Č.pošta vyhlásila řízení s uveřejněním na provozování ISDS od roku 2018. Veřejné soutěže se zúčastnilo celkem pět uchazečů. O2 v zápětí napadla tendr vyhlášený Českou poštou, protože zadání údajně obsahovalo duševní vlastnictví firmy.
1/17 Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zahájil správní řízení na návrh O2 IT Services.
3/17 ÚOHS zrušil zadávací řízení na veřejnou zakázku. Oba soupeři se odvolali.
4/17 Č.pošta i O2 vzaly své rozklady zpět. Předseda ÚOHS proto zrušil předchozí rozhodnutí a zastavil správní řízení, které vyhlásil ÚOHS prvního stupně.

K dokončení celého procesu je ještě nutná notifikace ze strany Evropské komise. Česká pošta dostane od státu na dalších 5 let provozu 2,5 miliardy Kč a po odečtení kontraktu s O2 IT Services si přijde na 700 milionů čistého zisku. (4)

Kauzu dlouhodobě sledujeme. Registrovaní uživatelé najdou další podrobnosti v článku ISDS, Informační systém datových schránek. (Odkaz na stránku Registrace).

Zdroje
(1) http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2116131-posta-ponecha-datove-schranky-v-peci-o2-za-pet-let-zaplati-18-miliardy
(2) https://www.lupa.cz/aktuality/tak-je-to-oficialni-o2-bude-pro-postu-spravovat-datove-schranky-dalsich-5-let/
(3) https://www.uohs.cz/cs/verejne-zakazky/sbirky-rozhodnuti/detail-14761.html
(4) http://www.egov.cz/clanky/o2-ziskala-opet-od-ceske-posty-kontrakt-na-datove-schranky-za-18-miliardy-korun-posta-si-i-tak-prijde-na-07-miliardy-cisteho-zisku

V článku mohou být nepřesnosti. Uvítáme, pokud nás na ně p.t. čtenáři upozorní a uvedou nebo přiloží přesnější zdroje.